Eesti, ametliku nimetusega Eesti Vabariik, on riik Põhja-Euroopa Balti regioonis. See piirneb põhjas Soome lahega, läänes Läänemerega, lõunas Lätiga ning idas Peipsi järve ja Venemaaga. Läänemerest lääne poole jääb Rootsi ja põhja poole Soome. Eesti territoorium hõlmab maismaad ning 2222 saart ja laidu Läänemeres.

Eesti on demokraatlik parlamentaarne vabariik, mis on jaotatud viieteistkümneks maakonnaks. Riigi suurim linn ja ühtlasi pealinn on Tallinn. Oma 1,3 miljoni suuruse rahvaarvuga on see Euroopa Liidu, euroala, Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO), OECD ja Schengeni ruumi üks väikseima rahvaarvuga liikmesriike.

Eesti on arenenud riik, mille arenenud ja suure sissetulekuga majandus on Euroopa Liidu üks kiiremini kasvavaid majandusi. Selle inimarengu indeks on väga kõrge ning selle tulemused majandusvabaduse, tsiviilõiguste ja ajakirjandusvabaduse mõõtmisel on head (kolmas maailmas 2012. ja 2007. aastal).

Eesti kodanikele on tagatud universaalsed tervishoiuteenused, tasuta haridus ja kõige pikema aja vältel makstud sünnituspuhkus OECD-s. Alates 1991. aastast on riik kiiresti arendanud oma IT-sektorit, olles üks digitaalselt kõige rohkem arenenud ühiskondi maailmas. 2005. aastal sai Eestist esimene riik, kus sai valimistel internetis hääletada, ning 2014. aastal esimene riik, kes pakkus e-residentsust.

Tallinn on Eesti pealinn ja suurim linn. See asub Põhja-Eesti rannikul, Soome lahe kaldal. Tallinna elanike arv on 450 000, mis moodustab Eesti elanikkonnast ligikaudu 33%.

Tallinn asutati 1248. aastal, ent kõige varasema inimasustuse vanus on 5000 aastat, mis teeb sellest Põhja-Euroopa ühe vanima pealinna. Esimesena nõudsid maa endale taanlased 1219. aastal pärast edukat Lindanise lahingut, mida juhtis Taani kuningas Valdemar II, millele järgnes vahelduv kuulumine Skandinaavia ja Saksamaa võimu alla. Tänu linna strateegilisele asukohale sai sellest suur kauplemiskeskus ja seda eriti 14. sajandist kuni 16. sajandini, mil linna tähtsus suurenes Hansaliitu kuulumise tõttu.

Tallinna vanalinn on üks paremini säilinud keskaegseid linnu Euroopas ning see kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tallinn on Eesti peamine poliitiline, rahandus-, kultuuri- ja haridusalane keskus. Linna, mida nimetatakse tihti ka Euroopa Silicon Valleyks, iseloomustab suurim arv idufirmasid ühe inimese kohta Euroopas ning see on paljude rahvusvaheliste ettevõtete, kaasa arvatud Skype'i sünnikoht. Linnas hakkab asuma Euroopa Liidu IT-agentuuri peakontor. See on koduks NATO küberkaitsekoostöö keskusele, pakkudes globaalset küberturvalisust. Tallinn on maailmalinn ning kuulub esimese 10 digitaalse linna hulka maailmas. Tallinn oli koos Soome linna Turuga 2011. aastal Euroopa kultuuripealinn.

EUROOPA ROHELINE PEALINN 2023
2023. aastal on Tallinn Euroopa roheline pealinn. See tähendab, et Tallinn on eeskujuks teistele linnadele, kuidas olla jätkusuutlik ja loodussõbralik. Tallinna põhiteemad on sellel aastal elurikkuse hoidmine, kliima ja kestlik juhtimine.
Padise ratsakeskus on Põhja-Euroopa tunnustatud ratsaspordipealinn.
© 2016-2024 Padise Equestrian Centre